Marzec miesiącem konkursów

Marzec miesiącem konkursów

  • 2019-03-27

Marzec dla uczniów naszej szkoły był pełen różnorodnych konkursów.

Już na początku miesiąca ogłoszono konkurs plastyczny pod hasłem: „Kobiety różnych zawodów”, nawiązując do Międzynarodowego Dnia Kobiet. W klasach I – III pierwsze miejsce zdobyła Kinga Barszcz, drugie – Mateusz Brodzik, trzecie – Michał Bobek i Jakub Lewicki. W klasach IV – VI najlepszą okazała się praca Hanny Kwiatek oraz Gracjana Kalisza, drugie miejsce jury przyznało dla Julii Kucharskiej i Pauliny Bobek, trzeci e – dla Mileny Miętkiewicz, a wyróżnione zostały prace Oliwii Łój oraz Antoniny Augustyniak. Pośród uczniów klas starszych nagrodę przyznano Annie Bober. Nagrody dla młodych artystów ufundował wójt gminy Tarnówka p. Jacek Mościcki.

18 marca chętni uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W wyniku rozgrywek finałowych w I grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Kewin Adamczyk, drugie - Kinga Michalska, trzecie - Julia Kluziak, czwarte – Oskar Wrzeszcz. W II grupie wiekowej największą wiedza wykazał się Mateusz Gaj, drugi był Mikołaj Bartosz, a tuż za nim Martyna Bartosz, czwarta była Karolina Szada, a na miejscu piątym – Gracjan Biadon.

21 marca nadchodzącą wiosnę uczniowie naszej szkoły powitali z wyjątkowym entuzjazmem. Po pierwsze, udowodnili, że są w doskonałej kondycji fizycznej, grając w „Dwa ognie” oraz „Rzucankę siatkarską”. Starsze klasy rozegrały finał Szkolnej Ligi Siatkówki o Puchar Dyrektora ZS Tarnówka, który wygrała klasa III gimnazjum.

Po drugie, w auli szkolnej w tym dniu królował kolor zielony, często kojarzony z wiosną. Chcieliśmy w ten sposób „poszerzyć nasze horyzonty” i dowiedzieć się więcej o Dniu Świętego Patryka, który hucznie obchodzony jest w Irlandii i Stanach Zjednoczonych, dlatego uczniowie klas IV – VI oraz VII, VIII i III gimnazjum brali udział w licznych konkursach na temat kultury irlandzkiej, a ich młodsi koledzy wykonali prace o leprikonie. Pośród uczniów z klasy I pierwsze miejsce zajął Michał Bobek, drugie Jan Radowski, trzecie Natalia Nowak, wyróżniono pracę Agaty Szczerbiak. W klasie II pierwsze miejsce zajął Mateusz Brodzik, drugie - Patryk Wiese, trzecie – Eliza Jurczyszyn, a wyróżnienie – Maja Klocek. W klasie III najlepsza okazała się praca Piotra Pieca, druga – Nikoli Miętkiewicz, trzecia – Szymon Barszcz. Uczniowie klas IV – VI po przedstawieniu prezentacji rozwiązywali quiz o Świętym Patryku, w wyniku czego w klasie IV pierwsza była Milena Miętkiewicz, drugi Jakub Graczyk, trzecia Lena Brzezińska, a Szymon Stępień został wyróżniony. W klasach V pierwsze miejsce zajęła Paulina Bobek, drugie – Hanna Kwiatek, trzecie – Mateusz Szczerbiak, a Kinga Głysz otrzymała wyróżnienie. Pośród uczniów klas VI na podium znalazł się Markus Długa jako pierwszy, a drugi był Michał Wiese. Uczniowie klas VII, VII i III gimnazjum biorąc udział w różnych konkurencjach walczyli o „garniec złota na końcu tęczy”, co udało się uczniom klasy III gimnazjum.

Uczniowie klas I – III witali w tym dniu wiosnę spacerując ulicami Tarnówki.

Na dodatek warto zaznaczyć, iż 21 marca jest również „Dniem Kolorowych Skarpetek”, o czym uczniowie niektórych klas także pamiętali, paradując po szkole w skarpetkach „nie do pary”, solidaryzując się z osobami chorymi na zespół Downa.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na 25 marca, gdyż w tym dniu zostały podsumowane wszystkie konkursy, wręczono nagrody, a nauczyciele życzyli uczniom aby kolejne miesiące nauki były jeszcze bardziej owocne, a talenty kwitły, niczym wiosenne kwiaty.