MAJ

MAJ

  • 2019-06-05

"Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa..."

W naszej szkole również dużo się działo w maju. Już 30 kwietnia przypomnielismy społeczności szkolnej o tym, że 3 maja jest dniem szczególnym dla Polski, gdyż jest to dzień, w którym uchwalono Konstytucję. Warto wspomnieć, iż ten dokument przyjęty był przez nasz kraj jako 2 na świecie i 1 w Europie. Historię tego wydarzenia przedstawili nam uczniowie klasy 7 wraz z panią Zofią Muszyńską.

W dniach 8 – 14 maja obchodziliśmy Tydzień Bibliotek. Nasza szkolna biblioteka też miała swoje święto. 8 maja odbył się konkurs głośnego czytania w klasach 2 – 4. Pierwsze miejsce zajęła Nikola Miętkiewicz z klasy 2, drugie miejsce – Monika Biadon z klasy 4b oraz Agata Sulgostowska rownież z klasy 4b, trzecie – Ania Jarosz z klasy 4a.

9 maja odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów pierwszej klasy. 10 i 13 maja p. bibliotekarka N. Wiese odwiedziła grupy przedszkolne. Dzieci oglądały różne książki, słuchały wierszy o zwierzętach, wykonały maski postaci z wysłuchanej historyjki, a grupa "Biedronek" stworzyła własną księżeczkę obrazkową. Tydzień Bibliotek zakończyliśmy konkursem czytelniczym dla klas 3 – 5 "Czy znasz te książki? "W tym konkursie 1 miejsce zajęła Milena Miętkiewicz z klasy 4a, 2 miejsce zajęła Monika Biadon z klasy 4b, 3 miejsce wywalczyła Agata Sulgostowska z klasy 4b .

Dzień 15 maja znany jest jako Dzień Polskiej Niezapominajki. W tym dniu uczniowie przystroili drzwi sal lekcyjnych papierowymi niezapominajkami i pięknymi cytatami o przyjaźni. Działała również Poczta Niezapominajkowa, można było zjeść słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 6a.

Tego samego dnia uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią panią Brygidą Łój zaprosili rodziców na przedstawienie pt. "Syzyf".

Natomiast uczniowie klas 8a, 8b i 3 gimnazjum nie mogli doczekać się 20 maja, kiedy to razem z wychowawcami p. Małgorzatą Cybulską, p. Janem Zawadzkim, p. Elżbietą Seredyn, a także p. Brygidą Łój wyruszyli na wycieczkę do Zakopanego. Pogoda co prawda nie była aż tak wymarzona, jednak wspomnienia wspólnie spędzonego tygodnia w górach na długo zostaną w pamięci absolwentów.

Uczniowie klasy 2 mieli okazję gościć firmę BRICKS 4 KIDZ , podsumowując realizowany projekt edukacyjny Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020.

Maj był również owocnym miesiącem na polu artystycznym i sportowym. Pod czas Czwartków Lekkoatletycznych uczniowie naszej szkoły zdobyli 7 medali. Na Mistrzowstwach Trójboju Lekkoatletycznym nasza drużyna zdobyła III miejsce. 

31 maja świętowaliśmy Dzień Dziecka. Od godziny 10 na przedszkolaków i uczniów klas 1 – 3 czekały atrakcje na stadionie Tarnovii przygotowane przez GBPiOK w Tarnówce. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach, było malowanie twarzy, rysowanie kredą na asfalcie, puszczanie baniek mydlanych, lolorowanie domków, zjeżdżalnia i zamek dmuchany. Można było pojeżdzić na samochodach typu gokart. Strażacy również pokazali popis swoich wozów. Dla uczniów klas 4 – 5 nauczyciele w-fu zorganizowali konkurencje sportowe. Klasy 6, 7, 8 i 3 gimnazjum mieli niezły ubaw pod czas gry terenowej przygotowanej przez p. B. Łój i jej niezastąpionych pomocników. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z pierwszej pomocy przedmedycznej, ubrać się w strój strażacki, rozpoznać różne gatunki drzew, spakować plecak na wycieczkę, przekazać wiadomość za pomocą alfabetu Morse'a, znaleźć różnice na przedstawionych obrazkach, rozwiązać zagadki logiczne. Na stadionie każdy mógł poczęstować się kiełbaską z grilla, drożdżówką, owocami i lodami włoskimi. Niesamowite wrażenie na wszystkich widzów zrobił wspólny taniec "Belgijka" społeczności szkolno –

przedszkolnej przygotowanej przez p. P. Kłundukowską.

Tym radosnym akcentem pożegnaliśmy maj.