Listopadowe wieści

Listopadowe wieści

  • 2019-12-03

               Listopad kojarzy się zwykle z szarugą co raz krótszych jesiennych dni, chłodem, szelestem liści pod nogami i wyciszeniem natury przed zimowym odpoczynkiem.

               W naszej szkole jednak w listopadzie dużo się działo i wcale nie można tego nazwać wyciszeniem, wręcz przeciwnie: szary widok za oknem pobudzał wyobraźnię naszych uczniów i zachęcał do działania.
               5 listopada w budynku nr 2 szkoły podstawowej, ale również i w klasie 3 można było spotkać księżniczki, rycerzy, Puchatka, Tygryska, Harrego Pottera i wiele innych bajkowych postaci, a to dlatego, że 5 listopada jest Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek. Uczniowie klas 1-3 pięknie zaprezentowali swoje stroje i wykazali się doskonałą wiedzą o bohaterach z bajek. Pamiętaliśmy również o młodszych koleżankach i kolegach z przedszkola. Dla nich uczniowie z klasy 5b przygotowali przedstawienie pt. „Trzy małe świnki”.
               8 listopada nie zabrakło w naszej szkole biało-czerwonych barw, odbyła się uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, włączając się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”.
               Następny tydzień upłynął nam pod hasłem „Tolerancja i poszanowanie innych”, ponieważ każda klasa przygotowując się do Międzynarodowego Dnia Tolerancji  wykonała na ten temat plakat. Tydzień później, 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Chcielibyśmy, aby uśmiech i szczere życzliwe słowa z naszych „Drzewek życzliwości” i „Tablicy pozdrowień” towarzyszyły nam każdego dnia. Chętne osoby napisały także pozdrowienia dla podopiecznych hospicjum w Złotowie.
               Dzień 25 listopada był kolejnym świętem, szczególnie dla młodszych klas, gdyż w tym dniu Pluszowy Miś ma swoje urodziny.
               28 listopada przedstawiciele naszej szkoły w Jastrowiu walczyli o Tytuł Mistrza Ortografii Powiatu Złotowskiego, pisząc XX Dyktando Powiatowe. Pani Aneta Małecka została Wicemistrzynią Ortografii wśród dorosłych, a uczeń klasy 7a Michał Wiese obronił tytuł II Wicemistrza w kategorii wiekowej klas 7- 8 szkół podstawowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
               W piątek, 28 listopada samorząd uczniowski zorganizował „Andrzejki” z wróżbami i słodkim poczęstunkiem. Cały dochód został przekazany na pomoc w leczeniu absolwentki szkoły. Tym miłym akcentem pożegnaliśmy listopad.